CZ Binance About Today’s Crash: Bitcoin nie jest martwy

Po rozpoczęciu miesiąca września około 12k dolarów znak, Bitcoin doświadczył ostrej korekty dziś, że rozbił go do niskich prawie 1.160 dolarów w ciągu kilku godzin, wymazując zyski prawie pięć dni.

Trzeba przyznać, że należy się spodziewać zdenerwowania podczas korekty, ponieważ kilku inwestorów dostosowało swoje strategie do tego ostrego ruchu. Mimo to, sytuacja pogorszyła się, gdy dwie z najpopularniejszych giełd kryptograficznych zaczęły pozostawać w tyle.

Binance i Coinbase lagging podczas krachu
O 4 rano PDT, Coinbase doświadczyło awarii, która uniemożliwiła jego użytkownikom wycofanie krypt lub wysłanie ich do innych portfeli. Dotyczyło to między innymi Bitcoin System, Bitcoin Cash, Ethereum, USD Coin, DAI, Chainlink i Maker.

Binance również borykał się z własnymi trudnościami. W ostatnim tweecie, platforma przyznała, że jej użytkownicy nie mogli się zalogować i handlować.

Takie awarie nie mogły mieć miejsca w gorszym czasie i prawdopodobnie przyczyniły się do zwiększenia obaw na rynku tak niestabilnym jak rynek kryptoński.

Ty też możesz lubić:

CZ: Binance Fake News jest powodem wczorajszego krachu ceny Bitcoin do 6700 dolarów.
2017 tutaj: System Binance Rekordy o ruchu drogowym przez cały czas.
BitMEX Arthur Hayes Potwierdza: To jest A Bull Market
Rozwiązanie nie uspokoiło handlowców

Jednak zarówno Coinbase, jak i Binance zdołały rozwiązać te problemy w stosunkowo rozsądnym czasie. Coinbase wznowiła działalność nieco ponad pół godziny po incydencie. W tym samym czasie Binance trwał kilka godzin, ale teraz jest w pełni sprawny.

Po tych wydarzeniach CZ, dyrektor generalny Binance’a, zaapelował o spokój do swoich zwolenników, mówiąc im, że Bitcoin nie upadnie.
Choć żarty na bok, część winy za tę wielką czerwoną świecę prawdopodobnie leży po stronie niepowodzeń obu platform. Więc interakcja z klientami ma być mile widziane, nawet jeśli oczywiście byłoby lepiej, gdyby nie zawieść w ogóle.

Coinbase, ze swojej strony, zdecydował się na dyskrecję. Prosty raport o błędach wystarczył dla zespołu IT. Nie publikowali oni żadnych ogłoszeń w mediach społecznościowych, ani nie mieli żadnej interakcji z klientami.

Normalny dzień w krypto-wersie
Poza tymi dwoma wypadkami, które mogły przyczynić się do zaostrzenia nastrojów niedźwiedzich, prawda jest taka, że Bitcoin zachowuje się w ramach normalnych parametrów z technicznego punktu widzenia. $12K był silnym oporem, którego nie dało się pokonać, a niskie wartości po korekcie są zgodne z podporami w krótkim okresie czasu.

Jednakże, patrząc na szerszą perspektywę, koniec miesiąca wydaje się ponownie udowadniać niezawodność modelu stock-to-flow stworzonego przez pseudonimowego użytkownika Twittera PlanB. Chociaż niektórzy uważają to za zbieg okoliczności, prawda jest taka, że do ostatnich kilku dni BTC śledziła parametry tego systemu.
Obecnie został zamknięty swoją czwartą czerwoną kropką, która prawie zawsze w historii Bitcoina przewidywała okres byczy, który przyniósł żeton do historycznych szczytów.

Może CZ ma rację, uspokój się… Bitcoin nie idzie do zera… jeszcze.